استاندار خراسان رضوی: موضوع زیارت یک امر فرا ملی است

به گزارش دیدبان ترشیز، ذ یعقوبعلی نظری روز چهارشنبه در همایش اختتامیه طرح همسفران خورشید هلال احمر  افزود: بر همین اساس لازم بود، شورای ملی زیارت ایجاد شود تا امکان استفاده از ظرفیت ملی زیارت در سطح ملی تصمیم‌گیری شود.

وی ادامه داد:در دهه پایانی ماه صفر از صدر تا ذیل جمعیت هلال احمر همراه با دغدغه مندی پای کار بودند و در انجام وظایف خود، به خوبی نقش آفرینی کردند.

دبیر شورای زیارت بیان کرد: وجود مقدس امام هشتم (ع) در این کشور و به ویژه استان خراسان رضوی، امکان و ظرفیت ویژه‌ای است که مردم از آن بهره‌مند می‌شوند و می‌تواند زمینه‌های مختلف بهره‌مندی از این وجود با برکت را فراهم کند و ما باید ابزار استفاده از این منبع پر فیض را برای مردم فراهم آوریم.

او با بیان اینکه غیر از زیارت دلی، حضور در بارگاه معنوی امام هشتم (ع) در بهره مندی معنوی بسیار موثر است، افزود: زیارت نیز مهمترین وسیله برای استفاده از این منبع پر فیض است و از این رو زیارت باید برای همه مردم به بهترین نحو فراهم شود.

نظری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دهه پایانی ماه صفر بیان کرد: بر اساس تجارب موجود و همچنین برآوردها در دهه آخر ماه صفر به این جمع بندی رسیدیم و ظرفیت حاکمیتی در بخش‌های مختلف پای کار آمدند و همه دستگاه ها و بخش ها مکلف به ارائه خدمتگزاری به زائران شدند.

وی افزود: ظرفیت حداکثری مردمی از دیگر اقداماتی بود که صورت گرفت زیرا اعتقاد داریم هر کجا نیازی شکل می‌گیرد، با استفاده از ظرفیت مردمی می‌توان به بهترین نتیجه رسید و بر همین اساس زمینه حضور مردمی به عنوان یک رویکرد اساسی فراهم شد.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: از سوی دیگر لازم بود تا ظرفیت ملی نیز پای کار بیایید و از آن امکانات نیز استفاده شود تا حاکمیت و امکانات ملی در خدمت زائران با توجه به این ظرفیت استثنایی مورد توجه قرار گیرد.

او ادامه داد: مشکلات جدی که در حوزه های مختلف اسکان، حمل و نقل، تغذیه و خدمات شهری وجود داشت، از مولفه هایی بود که با عزم ملی و با توجه به دستور ریاست جمهوری فراهم شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.