۱۸ هزار مشاوره رایگان حقوقی از طریق سامانه ۱۲۹ در خراسان رضوی

به گزارش دیدبان ترشیز، حمیدرضا آفرین رییس مرکز وکلای قوه قضاییه خراسان رضوی  گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۰ مورد وکالت تسخیری و ۱۳۰ مورد وکالت معاضدتی از سوی مرکز وکلای قوه قضاییه در استان انجام گرفته است که با توجه به آمار گذشته در شرایط مناسبی قرار دارد.
آفرین با بیان اینکه هم اکنون ۱۲ پایگاه حقوقی رایگان در حاشیه شهر مشهد فعال است، تصریح کرد: مراجعه به وکیل قبل از انعقاد قرارداد موضوعی است که باید مورد توجه شهروندان قرار گیرد، چراکه در این صورت، شهروندان زمان و هزینه کمتری را برای رسیدن به نتیجه صرف می‌کنند.

وی با بیان اینکه این مرکز از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۸ هزار مشاوره رایگان از طریق سامانه ۱۲۹ در استان ارائه داده است، اظهار کرد: این تعداد مشاوره رایگان و پاسخگویی، پس از تهران دومین میزان از ارائه خدمات در راستای صیانت از حقوق شهروندان به شمار می رود.

وی حمایت از افراد بدون استطاعت مالی در دعاوی حقوقی را یکی از برنامه های مرکز وکلای قوه قضاییه خراسان رضوی برشمرد و تاکید کرد: هیچ فردی نباید به دلیل مشکلات مالی از حق داشتن وکیل محروم باشد، از این رو این مرکز پس از احراز شرایط افراد به صورت رایگان و در قالب وکالت تسخیری از آنها حمایت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.