مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی:۲۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد می‌شود

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز،رضا سلم آبادی اظهار کرد: در صورت جذب منابع اشتغال تا آذر ماه امسال، قول شارژ دوباره منابع داده شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: تا کنون به ۲ هزار و ۳۳۷ پرونده اشتغال در استان تسهیلات نیز رسیدگی کرده ایم.

وی همچنین افزود: همکاری بانک‌ها با کمیته امداد در پرداخت تسهیلات قابل تقدیر است و سهم محرومان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد را ویژه می‌بینند و در ضمانت‌های بانکی نیز شاهد رفتار طبیعی بانک‌ها هستیم.

سلم آبادی در ادامه با اشاره به افزایش جمعیت تحت پوشش این نهاد اظهار کرد: هم اکنون ۱۸۲ هزار خانواده تحت پوشش هستند که البته متغیر است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: از ابتدای سال‌جاری ۱۲۰۰ خانواده تحت پوشش قرار گرفته شده اند و به همین میزان نیز تا آخر مرداد ماه جذب این نهاد می‌شوند که به این ترتیب پشت نوبتی در استان، صفر می‌شود.

وی با بیان اینکه تأمین مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و روستاها را برای مددجویان تحت پوشش را بر عهده داریم، گفت: از مجموع ۵ هزار مسکن سهمیه در کشور این آمادگی را داریم که ۲ هزار و ۴۰۰ واحد را امسال اجرا کنیم.

سلم آبادی اظهار کرد: در حوزه مسکن ارزان قیمت نیز اجرای ۲۰۰ واحد مسکونی در مشهد بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: در ساخت ۵۷۸ واحد مسکونی در قالب پروژه امام رضا (ع) هم با مشارکت آستان قدس، شهرداری، بنیاد مسکن ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

وی افزود: تا کنون ۲۷ میلیارد تومان تزریق اعتبار به این پروژه شده است و ۷۰ میلیارد تومان دیگر نیز هم امسال تخصیص می‌یابد.

سلم آبادی گفت: اعتبارات اشتغالزایی این نهاد طی سال‌جاری در استان بیش از سه برابر افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: سال گذشته ۶۳۰ میلیارد تومان سهم اعتبار اشتغال استان بود که امسال این رقم به بیش از یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: نیمی از این اعتبارات را به افراد غیرمددجو می‌دهیم که باید شرایطی مانند قرار داشتن در دهه یک تا ۵ درآمدی، کارآفرین نبودن و … را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.