مدیرعامل یک مجموعه دانش بنیان مطرح کرد: خواف ظرفیت های زیادی در حوزه نیروگاه های بادی دارد

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز، مجتبی تنها،  مدیرعامل مجموعه  دانش بنیان گروه راه نو  گفت: این مجموعه از سال ۱۳۹۴ در حوزه های مختلف انرژی، شرکت های دانش بنیان، غذا و دارو، صنایع معدنی، عمرانی، صنایع کشاورزی، دامپروری و صنایع وابسته فعالیت خود را آغاز نموده و با تاسیس شرکت های زیر مجموعه توانسته با جذب سرمایه های مادی و معنوی مردمی روش جدیدی را در هدایت و مدیریت منابع ایجاد نماید.

وی افزود: گروه شرکت های راه نو با هدف توسعه زیرساخت های تولید انرژی در کشور عزیزمان ایران و با محوریت فعالیت در حوزه انرژی های تجدید پذیر در استان خراسان رضوی و بهره برداری پروژه های نیروگاه های بادی در شهرستان خواف پا به عرصه فعالیت گذاشته است.

تنها ادامه داد: راه نو با اراده ای راسخ و انحصار پروژه های نیروگاهی، مقتدر و هدفمند به یک موقعیت کمتر تجربه شده ورود کرده است. این مجموعه با استفاده از خرد جمعی و جذب پرسنل متخصص و متعهد، توانسته تا دقیق ترین اقدامات تحقیقاتی شامل مطالعات زمین شناسی، بادسنجی، اقلیمی و معارض شناسی، انتخاب محل مناسب نصب و بهره برداری توربین های بادی را انجام دهد.

وی بابیان اینکه برخی خودتحریمی ها باعث ایجاد موانع زیادی برای شرکت های دانش بنیان شده است، افزود: با توجه به اقلیم منطقه  و براساس تحقیقات و پژوهش های متعدد موضوع ارزش افزایی از گیاهان دارویی را در پیش گرفته ایم و جدولی متشکل از ۱۲ گیاه دارویی را تنظیم کرده ایم که در اولین مرحله بهره برداری از قسمت های مختلف گیاه نعناع را شروع کرده ایم که در همین یک قلم باعث ایجاد ارزآوری زیادی برای کشور شده ایم.

وی تصریح کرد: ما به دنبال راه اندازی یک جریان بسیار مهم در حوزه شرکت های دانش بنیان هستیم که دارای دو مولفه باشد، اثربخشی و امید آفرینی،  استراتژی راهبردی گروه شرکت های راه نو در حوزه شرکت های دانش بنیان در سالی که مزین به نام تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین است.

تنها بیان داشت: اولویت و تاکید ما بر استفاده از محصولات تولیدی این مجموعه در داخل کشور است اما در صورتی که فرصت و یا شرایط استفاده از آنها در داخل فراهم نگردد به سمت صادرات انها سوق پیدا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.