قوانین مشاغل سخت به نفع کشاورزان نیست

مسئول نظام صنفی کشاورزان کاشمر گفت: هرچند کشاورزان از افرادی هستند ک در چارچوب کار سخت کار می‌کنند و کارشان بسیار سخت و طاقت فرساست، اما قوانین به گونه‌ای نوشته شده که کار این قشر از جامعه در قوانین مشاغل سخت لحاظ نشده است.

جواد زاده‌اکبر با تأکید بر این‌که باید قوانین سخت از سر راه کشاورزان برداشته شود تا بتوانند از بیمه مشاغل سخت بهره‌مند شوند، ایجاد بازار کشمش خشکبار و آجیل مجازی را الزامی دانست و گفت: ارتقاء مرکز تحقیقات و کشاورزی شهرستان از نیازهای شهرستان است.

وی با بیان این‌که کشاورزی از سنتی فراتر رفته و به علمی رسیده و می‌طلبد به مرکز تحقیقات و کشاورزی شهرستان بیشتر توجه شود، اظهار کرد: اکنون۱۳۰ کارگاه تولید قارچ، دو کارگاه پروانه نظام‌مهندسی، ۵۰ کارگاه پروانه نظام‌صنفی کشاورزی و۸۰ کارگاه در شهرستان بلاتکلیف و فاقد پروانه هستند.

مسئول نظام صنفی کشاورزان کاشمر با بیان این‌که فقط وام به کشاورز بدهیم مشکلات بیشتر می‌شود؛ تصریح کرد: علیرغم این‌که منطقه کوهسرخ از بزرگ‌ترین بادامستان‌های بادام دیم کشور است، اما تاکنون دو سوم باغات براثر خشک‌سالی از بین رفته‌اند و می‌طلبد برای احیای باغات دیم منطقه تدابیر لازم اتخاذ شود.

دکتر علی منظم

علی منظم اسماعیل‌پور، متولد ۱۳۵۰ دارای دکتری جغرافیا برنامه ریزی روستایی، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.