سفر رییس جمهور به خراسان رضوی گره گشای منطقه ثامن مشهد شد

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز ، محمدحسین روشنک  افزود: بالاخره پیگیریهای تشکلهای مختلف استان برای احیای طرح ثامن و پروژه های دارای حقوق شرعی مکتسبه بافت پیرامون حرم مطهر رضوی نتیجه داد و رییس جمهور نخستین گام را برای حل مشکلات این منطقه برداشت و اختیار تصمیم گیری برای بافت پیرامونی حرم مطهر و بهسازی آن را به استاندار خراسان رضوی محول کرد تا به جای تهران، این موضوع توسط شورای شهر و مدیریت شهری مشهد پیگیری و دنبال شود.

وی اضافه کرد:با تفویض اختیار تصمیم گیری در خصوص بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی و طرح ثامن به استاندار خراسان رضوی، امید است مشکل ۲۴ ساله این منطقه که از زمان اختلاف بین شهرداری و وزارتخانه مربوط و مشاوران طرح به وجود آمده بود، با همراهی کارشناسان دانشگاه فردوسی و مسوولان استان حل و وضعیت مناسبی برای زائران در بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی ایجاد شود.

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی گفت: از سال گذشته تاکنون با توجه به طرح تفصیلی که وزارت راه و شهرسازی برای بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی مصوب کرد نارضایتی ها و اعتراضاتی ایجاد شد به طوری که حجت الاسلام مروی، تولیت آستان قدس رضوی در سفر هیات دولت در حضور رییس جمهور به این مورد اشاره کرد.

روشنک افزود: نکته مطرح شده از سوی تولیت آستان قدس رضوی در خصوص طرح ثامن به ویژه خیابانها و ابعاد آنها و دستکاری ها در بلوار شارستان است که در طرح تفصیلی وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شده بود.

وی ادامه داد: طرح تفصیلی وزارت راه و شهرسازی برای منطقه ثامن، بدون در نظر گرفتن حقوق مکتسبه و نیازهای زائران مصوب شده بود به طوری که در صورت اجرای این طرح، منطقه پیرامونی حرم مطهر دیگر پاسخگوی تردد جمعیتی معادل ۱۰ هزار زائر نبود در واقع این طرح نتیجه دخالت تهرانی ها بدون در نظر گرفتن شرایط مشهد بوده است.

رییس کانون کارآفرینان خراسان رضوی گفت: آنچه در طرح تفصیلی مصوب وزرات راه و شهرسازی دولت قبل برای بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، اعتراض سرمایه گذاران را برانگیخت، تغییر طرح و بی توجهی به حقوق سرمایه گذارانی است که پیش از آن مجوز برای اجرای پروژه خود گرفته و هزینه هایی را انجام داده بودند./منبع: ایرنا

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.