زاغری جاسوس انگلیس در لباس خبرنگار

 

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در رابطه با اقدامات جاسوسی انگلیس از طریق نازنین زاغری در ایران گفت: انگلیس همیشه به ایران طمع داشته و سعی کرده ایران را مستعمره خود قرار بدهد و مردم ایران خاطرات تلخی از اقدامات انگلیس بر علیه کشورمان در ذهن دارند.

در تاریخ صدها ساله در کشورمان جنایات بسیاری توسط انگلیسی ها علیه مردم و کشور وجود دارد که نشان از این است که انگلیس همیشه به دنبال این بوده که ایران را مورد تصرف قرار بدهد که این هدف را یک زمان با عملیات نظامی و زمانی با صدور قطعنامه ها و بیانیه علیه جمهوری اسلامی دنبال کرده است.

بعد از انقلاب اسلامی هیمنه قدرتهای شرق و غرب در ایران در هم شکست و انگلیس هم جایگاه خودش را در ایران دست داد لذا همچنان سعی و تلاش داشت که به ایران نفوذ داشته باشد ولی مقاومت نگذاشت انگلیسی ها به اهداف شوم خود برسند.

سازمان جاسوسی انگلیس همواره علیه جمهوری اسلامی ایران فعال بوده، چه از جنگ تحمیلی که اطلاعات ما را در اختیار رژیم بعث می گذاشت و چه الان که تلاش می کند با اقدامات جاسوسی بتواند جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی را بگیرد.

اتفاق بسیار ارزشمندی که توسط سازمان سپاه انجام گرفت این بود که با اشراف اطلاعاتی نازنین زاغری که به اسم خبرنگار در ایران فعالیت های جاسوسی گسترده ای انجام می داد دستگیر شد.

انگلیسی ها تا چندین سال حاضر به اعلام همکاری با زاغری نبودند اما با توجه به اسناد متقنی که نیروهای اطلاعاتی ما در خصوص وی در دست داشتند جاسوس بودن زاغری محرز شد و محکومیت شش ساله ای که برای او داشت اجرایی شد.

با توجه به درخواست انگلیس برای بازگرداندن زاغری، جمهوری اسلامی هم پس از سپری شدن دوران محکومیت وی از آنها خواست که پولهای بلوکه شده ما به میزان ۵۳۰ میلیون دلار را آزاد کنند و این درحالی است که اگر وی جاسوس نبود دولت انگلیس چطور حاضر می شد برای وی این هزینه را بپردازد.

آیا انگلیس حاضر است برای شهروندان عادی خود که امروز در کشورهای اروپایی گرفتار شده اند چنین هزینه ای بپردازد، مطمئنا این کار را انجام نخواهد داد چون برای آنها جاسوسی مهم بوده که در ایران فعالیت می کرده است.

اقدام نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما نشان داد امنیت جمهوری اسلامی ایران پایدار است و کوچکترین تحرک سازمان های اطلاعاتی خارجی مطمئنا به موقع پاسخ داده می شود و دیر یا زود عوامل جاسوسی آنها دستگیر خواهند شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.