مراسم باغ مدرسه در کاشمر

 

حفظ و مصرف بهینه دو عنصر آب و خاک را از ابتدا باید به کودکان آموزش دهیم.

محمد شجعی مدیر جهاد کشاورزی با شرکت در مراسمی تحت عنوان باغ مدرسه در دبستان غیردولتی گوهران، که بمناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد، بر آموزش و ترویج حفظ منابع و حفظ محیط زیست تأکید کرد و بیان کردند که منابع طبیعی و حفظ محیط زیست ازچنان اهمیتی برخوردار است که علاوه برحوزه اقتصاد، از دیدگاه اسلام نیز بسیار حائز اهمیت است.

محمد شجعی بر آموزش و ترویج حفظ منابع و انتقال به نسل آینده تأکید کرد و افزود: مجموعه جهاد کشاورزی و خصوصا اداره منابع طبیعی شهرستان دست خودمان را به سوی ثمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست دراز می کنیم و آماده هرگونه همکاری با سایر ادارات و نهاد ها در راستای افزایش و گسترش آموزش و ترویج حفظ محیط زیست هستیم.

وی از مجموعه آموزش و پرورش به جهت برگزاری اینگونه طرح ها تشکر کرد و ادامه داد: ما باید با کار اشتراکی و استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان، حفظ دو عنصر آب و خاک را از ابتدا به کودکان آموزش دهیم.

شجعی بیان کرد: می بایست طوری زمینه را فراهم کنیم که نخبگان و افراد دارای تفکر به بخش کشاورزی ورود و در بستر کشاورزی و تولید غذای سالم فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: اولین آسیب نبودن درخت و جنگل از بین رفتن جو و تغییر اقلیم است که این امر خود آسیب هایی نظیر کاهش نزولات آسمانی،گرمایش زمین و خشکسالی های پی در پی را به دنبال دارد.

همچنین در این مراسم، عباس غیور مقدم مدیر و موسس دبستان غیردولتی گوهران ضمن تشکر از اقدام ارزشمند آموزشگاه گوهران به جهت ایجاد زمینه های مهارت آموزی دانش آموزان در خصوص حفاظت از محیط زیست، فضای سبز و درختکاری، بیان کردند که امیدواریم با همکاری حوزه ابتدایی آموزش و پرورش و منابع طبیعی در جهت نیل به اهداف ساحت تربیت بدنی و زیستی مطابق با سند تحول بنیادین آموزش وپرورش گام برداریم. و ایده باغ مدرسه یک پیوند زیبا بین دانش و مهارت همراه با ایجاد نگرشهای مثبت در دانش آموزان است.

در پایان جناب مهندس روشنی ریاست اداره منابع طبیعی کاشمر از میزبان این مراسم و معاونت محترم اداره آموزش و پرورش جناب آقای رئوفی تقدیر و تشکر نمودند و به بیان عرایضی پرداختند.

لازم است انسان در امر حفاظت و احیای منابع طبیعی توجه ویژه داشته باشد و این امر نیز میسر نخواهد شد مگر با فرهنگ سازی و آموزش و ترویج مسائل منابع طبیعی و زیست محیطی.

مجموعه اداره منابع طبیعی شهرستان آمادگی هر گونه همکاری و همراهی با تمامی ارگانهای دولتی و غیر دولتی متولی آموزش جامعه و نیز سازمان های زیست محیطی را دارد و از برگزاری کلاس ها و اردوهای تخصصی استقبال خواهد کرد.

دانش آموزان و دلسوزان طبیعت می توانند از طریق پیوستن به مجموعه همیاران طبیعت ما را در امر حفاظت و ترویج فرهنگ منابع طبیعی یاری نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.