بهره برداری از مرکز خدمات جامع سلامت کوهسرخ

 

همزمان با مبعث رسول اکرم(ص)، با حضور نیک بین رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ،  سرپرست دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز خدمات جامع سلامت شهری ریوش شهرستان کوهسرخ به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان رضوی با بهره برداری از این پروژه که در مساحت یک هزار و ۹۰۰ متر مریع و در سه طبقه ساخته شده است بیش از ۳۰ هزار نفر از مردم شهرستان کوهسرخ از خدمات بهداشتی و درمانی مناسب بهره مند شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ اظهار کرد: این پروژه در سه طبقه و با زیر بنای ۹۹۰ متر مربع به همراه واحد تسهیلات زایمانی و دو پانسیون پزشک با هزینه ای بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به منظور گسترش خدمات رسانی به مردم شهرستان ساخته شده است.

عمید شمسایی با بیان اینکه پیش از این،مادران باردار برای انجام زایمان طبیعی به کاشمر اعزام می شدند افزود: با بهره برداری از این پروژه و ایجاد واحد تسهیلات زایمان، خدمات در این مرکز به مادران ارائه می شود.

وی با بیان اینکه این مرکز به صورت درمان بستر ایجاد شده است و پزشکان متخصص داخلی، رادیولوژی و زنان و زایمان نیز در آن مستقر هستند تصریح کرد: در این مرکز در صورت نیاز به خدمات بستری، خدمات اولیه تخصصی به بیماران ارائه می شود تا پس از ثابت شدن شرایط در صورت نیاز به بیمارستان ها اعزام شوند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهسرخ با بیان اینکه ساختمان پیشین مرکز خدمات جامع سلامت این شهرستان، قدمتی بیش از ۵۰ سال داشت و امکان ارائه خدمات به شکل متمرکز به مردم منطقه وجود نداشت گفت: با بهره برداری از این مرکز ضمن ارائه خدمات بهداشتی، مراقبتی و پیشگیری اولیه، خدمات درمانی و دندانپزشکی  به صورت متمرکز به ساکنان و جمعیت تحت پوشش ارائه می شود.

شمسایی از توجه ویژه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ساخت و بهره برداری از این پروژه قدردانی کرد و گفت: به طور حتم اجرای این پروژه گامی مهم در توسعه عدالت در سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.