آزادی ۵۰۷ زندانی با کمک نمازگزاران مسجدی در خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز، حجت الاسلام مهدوی ارفع  در نشستی با خبرنگاران با موضوع «طرح مصلحین» و اقدامات صورت گرفته  توسط مرکز امور مساجد ، اظهار کرد: مهم‌ترین طرحی که با محوریت مساجد ایجاد شده «طرح نذر هشتم» است که استقبال بسیاری هم از آن صورت گرفته تا جایی که این طرح ملی‌سازی شده است.

وی افزود : قصد داریم با کارکرد کلان با موضوع تربیتی با محوریت مساجد در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی فعالیت کنیم.

حجت الاسلام مهدوی ارفع  در ادامه گفت: همکاری مساجد و کمیته امداد با ایجاد بیش از ۴۰۰ مرکز نیکوکاری و توانمند سازی و کارآفرینی محرومیت را در استان کاهش داده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان افزود: طرح‌هایی با محوریت مساجد و همکاری دیگر ارگان‌ها در سطح استان به اجرا در آمده است که از جمله آن می توان به بنیاد علمی تربیتی ساجدین با اخذ مجوز ۲ مدرسه با نظارت آموزش و پرورش، ایجاد قرارگاه مساوات و همدلی، تاسیس ۵۰ پایگاه ازدواج آسان و فرزندآوری و همچنین همکاری ۱۵۵۰ مسجد در طرح مسجد سنگر سلامت و ارائه خدمات به بیماران کرونایی اشاره کرد.

وی افزود: علاوه بر این با اجرای طرح نذر هشتم و کمک نمازگزاران مساجد برای آزادی زندانیان نیازمند، تا کنون ۵۰۷ زندانی با این طرح آزاد شده اند.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد استان‌های خراسان افزود: هزار و ۵۵۰ حوزه در طرح مسجد سنگر سلامت فعال شدند که به بیماران کرونایی خدمات درمانی و بهداشتی ارائه می‌دهند.

وی با اشاره به «طرح کوثر» و استقرار ۲۰۰ روحانی در استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی برای تمام سال، گفت: شش هزار و ۵۰۰ مسجد در خراسان رضوی فعال است که از این تعداد، هزار و ۴۰۰ مسجد در شهر مقدس مشهد خدمت‌رسانی می‌کنند و از تعداد مساجد مشهد، ۶۶۹ مسجد در سطح حاشیه شهر فعال است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.