مدیرکل این نهاد در استان مطرح کرد: حمایت کمیته امداد از ۲۱۲هزار خانوار در خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز، رضا سلم آبادی در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: اکنون این نهاد در استان از ۲۱۲ هزار خانوار حمایت می کند که ، ۱۷۷ هزار خانوار معیشت بگیر هستند.

وی ادامه داد: خانوارهای معیشت بگیر شامل ۸۴ هزار خانواده شهری و مابقی روستایی هستند.
وی، از ساخت ۶۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان خبر داد و گفت: ۴۷ درصد مددجویان کمیته امداد شهر مشهد حاشیه نشین هستند و از مسکن مناسب برخوردارر نمی باشند  از این رو در حاشیه مشهد ۶۰۰ واحد مسکونی با کمک بنیاد علوی در حال ساخت است، همچنین  ۲۰۰ واحد در رشتخوار و ۱۰۰ واحد دیگر در سبزوار  نیز ساخته می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: اکنون ۳هزار و ۲۳۹ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش در خراسان رضوی درحال ساخت است که ۴۶۱ واحد تحویل داده شده و ۲ هزار و ۷۷۸ واحد نیز تا پایان سال به سرانجام می‌رسد.
سلم آبادی از ایجاد اشتغال و توانمندسازی خانواده ها با اعطای تسهیلات از  ۳ منبع اعتباری گفت و افزود: اعتبارات در این بخش ۷۰۳ میلیارد تومان است که تاکنون ۶۹۰ تومان وصول و به مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد پرداخت شده است.
وی درآمد کمیته امداد را شامل اعتبارات دولتی و مشارکت‌های مردمی دانست و اظهار کرد: ۱۱ هزار و ۷۶۲ یتیم و ۲۴ هزار فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی هستند که ۱۱۵ هزار حامی از  این فرزندان حمایت می کنند.
سلم آبادی گفت: در ۱۰ ماهه  امسال از ۴۵۰ صندوق صدقه خانگی و ۱۹ هزار و ۷۰۰ صندوق در معابر، ۲۵ میلیارد تومان صدقه جمع آوری شده است.
وی به شیوه های نوین پرداخت اشاره داشت و افزود: خوشبختانه برای پرداخت صدقه با استفاده از کد (کیو آر) ۵۶۰ هزار مشترک جدید جذب شده اند که انتظار ما این است که نیکوکاران و خیران به سمت پرداخت صدقه از این مسیر اقدام کنند تا علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی و انتقال فیزیکی پول، وجه پرداخت شده به صورت انلاین به حساب کمیته امداد واریز و برای نیازمندان هزینه شود.
مدیرکل کمیته امدادخراسان رضوی از هزینه کرد زکات در محل با نظارت شورای زکات خبر داد و افزود: در ۱۰ ماهه امسال، ۱۱۷ میلیارد تومان از شهرها و روستاهای استان زکات جمع آوری شده که توسط خود مردم و خیران، صرف تامین جهیزیه، کمک معیشت و درمان خانواده های نیازمند شد
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی خراسان رضوی گفت: در بحث درمان، مددجویان کمیته امداد نیازمند حمایت مردم هستند، اکنون ۴ هزار و ۳۲۰ بیمار صعب العلاج و ۲۳۰۰ بیمار زمینگیر در استان تحت حمایت کمیته امداد استان هستند.
انتهای پیام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.