دکتر قالیباف رئیس مجلس در کاشمر دیار شهید مدرس:

عقد اخوت با هیچ‌کس نبسته‌ایم

ما در مجلس با هیچ‌کس عقد اخوت نداریم، ایستاده‌ایم که کارآمدی دین در اداره جامعه را با اولویت عرصه اقتصاد نشان دهیم.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه ۱۱ آذرماه که به کاشمر سفر کرده بود، در مراسم بزرگداشت آیت الله مدرس اظهار داشت: شهید آیت الله سید حسن مدرس به دلیل ترس از خدا و نترسیدن از هیچکس و به دلیل اینکه هیچ مصلحتی را جز حق تشخیص نداد، در راه خدا، عزت مسلمانان و مردم گام برداشت. شهید مدرس مجلس را به معنای واقعی تبدیل به خانه ملت کرد.

حذف امضاهای طلایی با تصویب قانون رفع موانع اشتغال

قانونی که در آینده‌ای نزدیک ابلاغ خواهد شد، در حوزه رفع موانع برای اشتغال است تا این باب بسته شود که مردم در این دوایر اداری و بروکراسی در شرایطی که کشور به آن نیازمند دارد، رفت‌وآمد کنند، سرمایه و وقت بیاورند، امضاهای طلایی مانع خلاقیت، کار، فعالیت و کارآفرینی شود. در این قانون مسیر را عوض کرده‌ایم و دوایر دولتی هستند که باید به سمت مردم بیایند نه اینکه مردم به دنبال آنان بدوند.

کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه برای اصلاح روندهای غلط اقتصادی است

امروز کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه برای اصلاح روندهای غلط اقتصادی است. این کار شجاعت می‌خواهد و کسانی باید این کار را به دست بگیرند که حاضر باشند از آبروی خودشان بگذرند. اگر روزی لازم بود خون بدهیم، امروز لازم است خون‌دل بخوریم و آبرو بدهیم، تلاش کنیم و شجاعانه تصمیم بگیریم.

در حوزه مسائل اقتصادی کارنامه قابل قبولی نداریم

امروز در عرصه مسائل اقتصادی دچار مشکلات و ضعف هایی هستیم و کارنامه قابل دفاعی نداریم.

این ضعف در نبود امکانات نیست. کشور ما فقیر نیست و ظرفیت‌های بسیاری دارد. در بخش‌های مختلف ظرفیت‌های بسیاری داریم ولی چند مشکل جدی وجود دارد. امروز کشور نیازمند تصمیمات شجاعانه است.

در کنار دولت هستیم تا کمک و یاری کنیم

در بحث قوانین، به‌سرعت حرکت می‌کنیم تا قوانینی که اشکال دارد را اصلاح کنیم. در کنار دولت هستیم تا کمک و یاری کنیم که بار سنگین مسئولیت اجرا بر عهده اوست. ولی همیشه به‌عنوان یک ناظر دلسوز و حساس نسبت به اجرای قانون و تحقق آن در میدان هستیم.

جاده کاشمر به سه‌راهی شادمهر یک دغدغه ذهنی مردم ترشیز

رئیس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دغدغه ما در مجلس دغدغه مردم است و مطمئن باشید که آثار این کارها را با دولت جدید خواهید دید، اذعان کرد: جاده کاشمر به سه‌راهی شادمهر یک دغدغه ذهنی و یک واقعیت تلخ در این منطقه است، مطمئن باشید تلاش می‌کنیم که این مشکل را برطرف کنیم اما باید همه تلاش کنیم که مسیر اصلی که حرکت به سمت پیشرفت و لازمه آن تولید ثروت، کار و فعالیت است را مدنظر داشته باشیم و از ظرفیت‌های منطقه استفاده کنیم تا نیازی به مرکز نباشد.

مهمترین وظیفه مجلس

مهمترین وظیفه مجلس این است که در حوزه نقدینگی، خلق پول و افزایش نقدینگی را به سمت تولید و سرمایه گذاری هدایت کند. وظیفه داریم فرآیندی را تعریف کنیم تا تامین مالی حوزه های سرمایه گذاری را به درستی فراهم کند تا همه مردم با هر سرمایه ای در مسیر سازندگی کشور حضور داشته باشند.

کارآفرینان ترشیز  پر از ثروت، به میدان بیایند

اکنون زمان آن است که کارآفرینان ترشیز در این منطقه پر از ثروت، به میدان بیایند و ما نیز وظیفه داریم موانع پیش پای آنان را برطرف کرده و اجازه ندهیم فرصت کار و نقش‌آفرینی از کارآفرینان و افراد خلاق گرفته شود.

ما به عنوان نماینده مردم برای توسعه کشور در کنار مردم ایستاده ایم و با اولویت انقلاب و دین در کنار جوانان این کشور، بدون توجه به قوم و قبیله، باصلابت و خلاقیت در پی رفع مشکلات و حمایت از آنان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.