حمایت از دانش اموزان مستعد فاقد سرپرست موثر در موسسه خیریه و عام المنفعه دارالاکرام خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز،  مریم تقوی  مدیر شعب موسسه خیریه و عام المنفعه  دارالاکرام خراسان رضوی در جمع خبرنگاران گفت:اولین شعبه استانی  این موسسه  در  سال ۹۰ در مشهد افتتاح شد و در حال حاضر  بالغ بر ۶۵۰ دانش اموز از طریق بورسیه تحصیلی و سایر خدمات  را مورد حمایت دارد.

وی ضمن گرامی داشت هفته بسیج دانش اموزی،  اولین شاخصه  در انتخاب افراد را کارنامه دانش اموزان دانست، عنوان کرد: مبنا و تاکید فعالیت دارالاکرام حمایت از دانش اموزان مستعد فاقد سرپرست موثر  است و در استان خراسان رضوی دانش آموزان  حاشیه  شهر مشهد، تربت جام، سبزوار،  قوچان و منطقه سرولایت فعالیت خود را شروع کرده  و دانش اموزان مستعد را مورد حمایت خود قرار داده است و امید داریم که با کمک خیرین تعداد مناطق تحت پوشش استان را افزایش دهیم.

تقوی با بیان اینکه کودکی که مهارت نیاموزد در بستر فقیرانه خود باقی خواهد ماند، افزود: این موسسه بر حفظ کرامت انسانی دانش آموزان تاکید ویژه ای دارد و میزان و سطح حمایت از آنها را نیز بر مبنای استعداد و تلاش دانش اموزان قرار داده است. همچنین توانمندسازی دانش اموزان و خروج انها از چرخه فقر یکی از تاکیدات ویژه این موسسه است.

وی با اشاره به اینکه این موسسه ۱۰۰درصد غیر دولتی بوده و مردم نهاد و از محل کمک های خیرین تامین می شود،  ادامه داد: از سال ۹۸ و با شروع اپیدمی کرونا به منظور کمک به دانش اموزان تحت حمایت این موسسه برای استفاده از آموزش های الکترونیکی و استفاده از شبکه شاد تعداد ۲۶۳گوشی هوشمند و لب تاپ تهیه و به آنها اهدا شد. از طرفی در این مدت پیگیری های آموزشی و معیشتی برای دانش اموزان با کمک خیرین مورد توجه و تاکید قرار گرفت. به طوری که در این راستا توزیع ۱۵هزار بسته معیشتی، اهدای کمک هزینه های ماهانه ، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ، توزیع پک های بهداشتی و اشتغال زایی برای ۱۸۵مادری  که در دوران کرونا بیکار شده بودند از جمله این موارد می باشد.

تقوی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۱دانشجو نیز تحت حمایت این موسسه قرار دارند، بیان کرد: در کنکور سال جاری نیز ۶۱نفر از دانش آموزان مورد حمایت این موسسه در دانشگاه پذیرفته شدند و چهار نفر از دانش اموزان این موسسه نیز در رقابت های ملی ورزشی موفق به دریافت مدال در سطح های مختلف شدند و یکی از دانش اموزان نخبه تحت حمایت این موسسه نیز با استفاده از ضایعات موفق به ساخت یک ربات شده است.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.