برای اولین بار در کشور سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد موفق به دریافت جایزه جهانی جشنواره ویگو شد

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز، مدیر عامل سازمان مپ شهرداری مشهد در این خصوص تصریح کرد : چهارمین دوره این جشواره به میزبانی کشور کره جنوبی و در شهر سئول با حضور نماینده سازمان ملل و سفیران برخی از کشورها به شکل مجازی برگزار گردید و برای اولین بار در کشور، سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد موفق به اخذ جایزه جهانی ویگو شد.

مهندس ابوالفضل کریمیان در ادامه تصریح کرد:  چهارمین دوره جایزه بین المللی WeGo ویژه شهرداری ها و دولت های محلی شهرهای جهان در حوزه شهر هوشمند و همچنین شرکت ها و مجموعه های فن آوری که با شهرداری در حوزه شهر هوشمند همکاری داشته اند توسط سازمان جهانی شهرهای پایدار هوشمند برگزار و در مراسم اختتاحیه آن از عناوین برتر تقدیر بعمل آمد.

وی در ادامه افزود:  سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد برای اولین بار با کسب عنوان Silver Award جهانی شد و به عنوان اولین شهر ایران موفق به دریافت این جایزه جهانی گردید .

وی درادامه خاطر نشان ساخت: طرح سی مپ که پایلوت آن در منطقه ۹ شهرداری مشهد اجرا گردید در واقع این جایزه جهانی را از آن خود کرد. در این طرح تمام فرآیند تفکیک زباله از مبدا به صورت هوشمند طراحی و اجرا گردیده است که هم اکنون شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی را تحت نظارت سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد تمامی شهر را تحت پوشش قرار داده اند. این جشنواره در ۶ بخش طبقه بندی گردیده است که شامل کارآمدی مدیریتی ، فن آوری های نوظهور، حمل ونقل، شهر همگان، شهر ایمن و شهر پایدار است که طرح جمع آوری هوشمند پسماندهای بازیافتی (سی مپ) در بخش شهرهای پایدار به عنوان برنده جایزه Silver Award شد و در این بخش شهر استانبول از ترکیه به نشان Gold Award دست یافت و شهر اسکندر از مالزی حائز تقدیر قرار گرفت.

وی در خاتمه افزود: با این فرآیند شهروندان مشهدی می توانند با نصب هر یک از نرم افزارهای اکو یا بهروب درحال حاضر طبق زمان اعلام شده از سوی خود، درخواست خودروی جمع آوری پسماند خشک نمایند تا خودرو به درب منزل آنان مراجعه و ضمن توزین ، کیف پول شهروند شارژ گردد و یا از دیگر مزایای این طرح همچون شارژ تلفن ، پرداخت قبوض و غیره استفاده نمایند. همچنین شهروندان می توانند از طریق کیف پول الکترونیکی خود به موسسات خیریه نیز کمک نمایند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.