رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی:مشکل اساسی اقتصاد ایران به رسمیت نشناختن کارآفرینی است

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ترشیز، رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: مشکل اساسی اقتصاد کشور این است که ثروت، دارایی، سرمایه‌داری و کارآفرینی را به رسمیت نشناخته‌ایم. این اساس مشکل اقتصاد ایران است و تا این مساله حل نشود، جهش و رونق تولید محقق نخواهد شد.

محمدحسین روشنک صبح امروز در نشست هم اندیشی رئیس و اعضای کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس شورای اسلامی با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی، روسای تشکل‌ها و کمیسیون‌ها و فعالان اقتصادی که در اتاق بازرگانی استان برگزار شد، اظهار کرد: موضوع دیگر، مساله تجارت است. در کشوری که تعرفه واردات آن ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد است، چگونه می‌توان تجارت کرد و صادرات داشت.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: توسعه کسب‌وکار و کارآفرینی از اصلی‌ترین کارهای یک کشور است. قانونی که در مجلس برای این موضوع به تازگی تصویب شد، قانون بسیار خوبی بود اما متاسفانه در سیاست‌گذاری‌ها جهش تولید و حمایت از آن تنها به چند کالا از جمله خوردور، فولاد و لوازم خانگی که عمدتا هم توسط دولت مدیریت می‌شود، محدود شده است. برای جهش تولید در بورس چه کرده‌ایم؛ در رابطه با حمایت از عمران و ساخت و ساز چه کرده‌ایم؛ جهش تولید تنها در خودرو و لوازم خانگی نیست. جهش تولید در زیربنای اقتصاد است. باید به اقتصاد دنیا وصل شویم؛ اگر چنین اتفاقی نیفتد، هر چه زحمت بکشیم، فایده‌ای ندارد. باید توجه داشت وصل شدن به اقتصاد دنیا به معنای تسلیم شدن نیست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.