آمادگی کامل یک مشهدی برای شکست حریف آمریکایی و ثبت رکورد گینس در استانبول ترکیه

به گزارش پایگاه خبری دیدبان ، سید حسن ملک شاهیان مدیر عامل شرکت ترکان در نشست خبری ثبت رکورد گینس در کشور ترکیه توسط مهدی نمازی که در محل ساختمان این شرکت برگزار شد، اظهار کرد: حمایت از مفاخر و سرمایه هایی نظیر استاد مهدی نمازی باعث افتخار برای هر مجموعه ای است و از اینکه  این فرصت تاریخی نصیب ما شده است خداوند متعال را شکر گذار هستیم.
وی با بیان اینکه استاد نمازی یک برند هستند ، افزود:  از ایشان به عنوان یکی از مفاخر ایران که قرار است مهر ماه در کشور ترکیه و شهر استانبول رکورد گینس در شکستن  سنگ های ساختمانی و در رقابت با ورزشکار امریکایی  را به نام ایران ثبت کنند با تمام توان حمایت و پای کار خواهیم کرد و در این مسیر از هرگونه کمکی دریغ نخواهیم کرد و تمام ظرفیت خود را برای اهتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران به کار خواهیم گرفت.
دکترسید مرتضی  تنهایی  که از سوی استاد نمازی به عنوان  مدیرکل اجرایی و سخنگوی  ثبت این رکورد منصوب شده است نیز در ادامه مراسم بیان داشت:    از همه لحظاتی که  در کنار استاد نمازی حضور داریم  لذت می بریم و به عنوان یک ایرانی به خاطر داشتن چنین سرمایه های عظیمی حس غرور و افتخار می کنم ، از این رو   از صمیم قلب تقاضای موفقیت ایشان را داریم و به عنوان یک سرباز برای کمک به پیروزی در این رقابت و ثبت رکورد جهانی گینس به نام ایران به ایشان کمک خواهیم کرد.
وی افزود: استاد نمازی  در شهریور ماه  سال ۹۷ در میدان شهدای مشهد با حضور ۵هزار نفر موفق شدند با شکستن ۷۵۶ سنگ رکورد این مسابقه را که قبلا در اختیار یک ورزشکار  امریکایی بود را شکسته و به نام ایران ثبت کنند. از این رو
امید کامل داریم که در مهر ماه سال جاری در استانبول و در رقابت رو در رو با این ورزشکار آمریکایی نیز  این چالش را به سود ایران رقم بزنند.
در ادامه مراسم استاد مهدی نمازی با تقدیر از مجموعه ترکان در حمایت و پشتیبانی از وی برای آمادگی کامل به منظور ثبت این رکورد گینس بیان داشت: اگرچه در زمینه شکستن اجسام سخت رکوردهای خوبی را به ثبت رسانده ام ولی  در سال ۲۰۱۵ زمانی که  جای خالی پرچم ایران در شکستن رکورد اجسام سخت در میدان های بین المللی را مشاهده کردم مصمم شدم که در این زمینه ورود پیدا کرده و پرچم سه رنگ ایران را در رقابت های بین المللی به اهتزار دربیاورم.
وی با بیان اینکه تاکنون افراد و اقشار مختلفی را در زمینه های مختلف از جمله ورزش های رزمی و دفاع شخصی به صورت رایگان اموزش داده ام ، افزود: طی ۴۰سال فعالیت ورزشی که داشته ام متاسفانه هیچ حمایتی از سوی سازمان های دولتی نداشتم و این اولین بار است که یک مجموعه خصوصی به حمایت از من برخواسته است که جا دارد ازمدیریت این مجموعه و افرادی نظیر دکتر تنهایی و جامی که این بستر را فراهم کردند تشکر و قدر دانی نمایم.
نمازی افزود: سال۲۰۱۵ برای شرکت در مسابقات مسترالمپیای ورزش‌های رزمی‌ به کره‌جنوبی رفته بودم. این مسابقات هر ۴سال یک ‌بار در این کشور برگزار می‌شود و همه استادان رزمی‌ که صاحب عنوان و رکورد هستند، در آن شرکت می‌کنند.  در آن سال، ۷۱کشور حضور داشتند و من دیدم که هیچ پرچمی از ایران وجود ندارد. همان‌جا تصمیم گرفتم یک رکورد جهانی بزنم که نام کشور ایران را در جهان بلند کند و سال آینده که این مسابقات برگزار می‌شود، پرچم کشورمان هم به اهتزاز درآید.
رئیس و بنیانگذار سبک بین المللی  تگونک موسول ادامه داد: درتیرماه سال ۹۷ در مجموعه پدیده شاندیز و با مساعدت مدیرعامل وقت این مجموعه موفق شدم  ۵۰۰ سنگ را در مدت زمان ۴۱ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه با حضور ۲۵۰۰ تماشاگر  بشکنم و با مجوز ثبت رکورد جهانی توسط فدراسیون همگانی کشورمان در ۲ شهریور ماه سال  ۹۷ در میدان شهدای مشهد و با حضور ۵هزار نفر  با شکستن ۷۵۶سنگ ساختمانی و با ۱۹ثانیه کمتر نسبت به حریف آمریکایی ، رکورد جهانی شکستن سنگ های ساختمانی را که در اختیار تیلور آمریکایی بود را  جابه جا کردم اما مدتی بعد از شکستن این رکورد طی ایمیلی از مجموعه گینس از من خواسته شد که در یک کشور ثالث و در یک رقابت ۲نفره این مسابقه بین من و حریف آمریکایی و با حضور داوران جهانی  به چالش گذاشته شود.
این رزمی کار مشهدی  با بیان اینکه استعداد یابی برای اینگونه مسابقات و چالش ها را باید از سنین کودکی در کشور آغاز کنیم،  خاطرنشان کرد: برای حضور در این مسابقه در امادگی کامل قرار داریم و با غیرت ایرانی و با یک تیم قوی و پشتیبانی و حمایت مجموعه ترکان و انرژی و حمایت همه مردم ایران و عنایت خداوند متعال به سمت پیروزی و شکستن این رکورد پیش خواهیم رفت.
نمازی افزود: با تمام احترامی که برای حریف آمریکایی خود که انسانی با اخلاق است و پس از شکستن رکورد ، در پیامی به من  این پیروزی را تبریک گفت و دارای دان ۹رزمی است قائل هستم   امید کامل دارم که در این مسابقه به پیروزی خواهم رسید.
وی ادامه داد: اگرچه بیشتر کسانی که رکوردهای این شکلی زده‌اند و رکوردشان در گینس ثبت شده است، بین ۱۸ تا ۳۰سال دارند و من در سن ۴۷سالگی  به‌نوعی پیش‌کسوت محسوب می‌شوم و خیلی‌ها حاضر نیستند این کار را انجام بدهند زیرا ریسک این برنامه بسیار زیاد است و استادان رزمی‌ اصولا مایل نیستند تن به این ریسک بدهند ولی من می‌خواهم این کار را انجام بدهم تا پرچم ایران و شهرم مشهد در جهان بالا برود و حتی حس ماجراجویی من  پس از ثبت این رکورد به پایان نخواهد رسید و به دنبال ثبت رکورد های جدید پیش خواهم رفت.
نمازی در پاسخ به سوالی درباره نوع سنگ هایی که در مسابقه  مهرماه در استانبول برای ثبت رکورد استفاده خواهد شد نیز گفت: در کشور ما مبنا و مرجع برای این مسابقه و ثبت این رکورد و تعیین سنگ های ساختمانی، سازمان  ورزش های همگانی بود اما در مسابقه مهرماه، این نهادهای بین المللی و گینس هستند که تصمیم می گیرند چه نوع سنگی و با چه نوع ابعادی در مسابقه استفاده شود  اگرچه  برای من فرقی نمی کند که از چه نوع سنگی باشد .
در ادامه این مراسم و طی تماس های تصویری اخرین اقدامات بین المللی  برای برگزاری این مسابقه در شهر استانبول ترکیه تشریح شد ، دکتر تیرانداز رئیس فدراسیون جهانی ای فا ئو در این تماس تصویری بر انجام مسابقه در شهر استانبول در روزهای ۱۱تا ۱۳مهرماه سال جاری تاکید کرد و افزود: دعوت نامه های حضور در این رویداد بین المللی در شهریور ماه ارسال خواهد شد.
همچنین در تماس تصویری دیگری کیوین تیلور رقیب آمریکایی استاد نمازی به تشریح امادگی خود برای حضور در این مسابقه پرداخت .
در انتهای این مراسم نیز تفاهم نامه همکاری و پشتیبانی بین استاد مهدی نمازی و شرکت ترکان امضا و تبادل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.