ایران خودرو خراسان به داد آهوان ایرانی رسید

شرکت ایران خودرو خراسان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود تامین علوفه آهو های منطقه حفاظت شده شیر احمد سبزوار را با توجه به خشکسالی و لزوم حفظ حیات این حیوانات برعهده گرفت.
به گزارش دیدبان ترشیز و به نقل از شرکت ایران خودرو خراسان، چندی پیش مطلبی با عنوان “آهوان زیر تیغ خشکسالی” در یکی از رسانه های استان منتشر و در آن به موضوع بروز پدیده خشکسالی و مخاطره ای جدی برای حیات وحش منطقه حفاظت شده سبزوار به عنوان یکی از زیستگاه های مهم آهو در کشور پرداخته شد.
طبق این گزارش شرایط مساعد جوی طی دو سال گذشته باعث شده بود در یکی از مناطق حفاظت شده سبزوار جمعیت آهوان به بیش از هزار رأس رسیده که با توجه به خشکسالی و گرمای هوا، تامین علوفه و خوراک آهوان با مشکل مواجه شده است. علی رغم پیگیری ها و اقدامات سازمان های مردم نهاد و نیکوکاران و اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی فقط ۱۵تن علوفه مورد نیاز این منطقه تامین شد و هم اکنون این منطقه نیازمند ۳۵ تن علوفه است. در صورتی که علوفه مورد نیاز آهوان منطقه تامین نشود علاوه بر تهدید حیات گونه های جانوری موجب ضعف حیوانات و آسیب پذیری بیشتر آن ها در برابر بیماری ها شده است و در نتیجه منجر به کاهش زاد و ولد آهوها در منطقه حفاظت شده سبزوار خواهد شد.
در پی انتشار این گزارش ، شرکت ایران خودرو خراسان به پیشنهاد واحد ارتباطات و امور بین الملل و در راستای مسوولیت های اجتماعی خود وارد عمل شد و ضمن اعلام آمادگی جهت تامین بخشی از علوفه مورد نیاز منطقه حفاظت شده سبزوار با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی اولین محموله علوفه تهیه شده را صبح روز گذشته از محل شرکت ایران خودرو خراسان به منطقه حفاظت شده شیراحمد سبزوار، یکی از زیستگاه های مهم آهو در کشور، ارسال نمود و این کمک ها همچنان تا رفع بحران ادامه خواهد یافت.
شرکت ایران خودرو خراسان در راستای مسوولیت های اجتماعی خود و حفاظت از محیط زیست کشور از سال ۱۳۹۵ اقدام به حمایت از گونه جانوری آهوی ایرانی نموده است که زیستگاه آن در منطقه خراسان بزرگ است. این شرکت همچنین با تاسیس مرکز پرورش و نگهداری آهوی ایرانی در اراضی تحت تملک خود اقدام به تکثیر و پرورش این گونه جانوری نموده است.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.