جامعه کارگری برای حضور در انتخابات شورای شهر مشهد اعلام موجودیت کرد

مشهد- ایرنا- نخستین ائتلاف جامعه کارگری و متخصصین شهری برای حضور در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر مشهد اعلام موجودیت کرد.

رییس شورای سیاستگذاری و برنامه ریزی این ائتلاف روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در بدنه شهرداری بیش از ۴۰ هزار کارگر به طور مستقیم و غیرمستقیم حضور دارند و ائتلاف جامعه کارگری و متخصصین شهری با همکاری کانونها و گروههای مرتبط با کارگران و بازنشستگان دست‌کم ۵۰۰ هزار نفر عضو دارد.
مهدی یداللهی افزود: این ائتلاف به دنبال آن است که هویت خود را عنوان کند و عدم وابستگی به جریانهای سیاسی از جمله ویژگی های این ائتلاف است.
دبیر شورای اسلامی کار و عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان خراسان رضوی هم با بیان اینکه کانون بازنشستگان بیش از ۱۶۰ هزار نفر عضو دارد و بیش از ۸۰ شرکت بزرگ بطور مستقیم و غیرمستقیم با این کانون مرتبط هستند، افزود: هدف ما اعلام حضور و معرفی یک ائتلاف صنفی کارگری در مشهد است که به دور از هر نوع نگاه و نگرش سیاسی، مشتاق خدمت به کلانشهر مشهد، مجاوران و زائران است.
حمید زینلی ادامه داد: جامعه کارگری به خصوص در انتخابات مجلس شورای اسلامی، تاثیرگذاری خود را به اثبات رسانده است و انتخاب برخی نمایندگان در چندین دوره متوالی به دلیل ارتباط آنها با جامعه کارگری بوده است.
وی گفت: ملاک ما برای حمایت از نامزدها، تعهد و عشق به خدمت و دغدغه مندی و توجه نسبت به رفع مشکلات طبقه ضعیف جامعه است.
دبیر کانون انجمن های صنفی خراسان رضوی نیز گفت: یکی از مسائل جامعه کارگری معیشت و امنیت شغلی است.
هادی ابوی افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده، حضور جامعه کارگری در مجامع قانونی و تصمیم گیری و تصمیم ساز کمرنگ و یکی از نیازهای کنونی این قشر، حضور نمایندگانی دغدغه‌مند در پارلمان شهری است.
دبیر حزب اسلامی کار در خراسان رضوی هم گفت: از نظر سبد رای، هیچ جامعه ای با جامعه کارگری قابل قیاس نیست. جامعه کارگری و قشر محروم اکثراً حاشیه‌نشینان هستند.
رضا گلستانی با بیان اینکه ماموریت ما تسهیل‌گری در حوزه کارگری، معاش و معیشت و مشکلات کاری است، اظهار داشت: توسعه فرصت های شغلی برای کارگران، تدبیر هوشمندانه در بخش خدمات رفاهی و دفاع از حقوق کارگران از جمله برنامه‌های ما در این ائتلاف است و از کسانی که در این زمینه به ائتلاف نزدیک باشند، حمایت می‌کنیم.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال به طور همزمان برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.