پیگیری مشکلات شهرستان های تازه تاسیس استان از وزارت کشور

به قلم رضاطلبی:

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی گفت: طی مکاتبه ای با وزارت کشور ، سازمان امور اداری استخدامی و همچنین سازمان برنامه و بودجه مشکلات شهرستان های تازه تاسیس استان را مطرح کرده ایم.

کوکب موسوی درباره نارضایتی مسئولان و مردم شهرستان های تازه تاسیس خراسان رضوی پیرامون این مساله که تبدیل منطقه آنها از بخش به شهرستان صرفا در قالب تعویض یک عنوان و تابلو  بوده است، به قدس آنلاین گفت:  ما نیز این موضوع را قبول داریم و آن را به وزارت کشور و سازمان امور اداری استخدامی و همچنین سازمان برنامه و بودجه  منعکس کرده ایم.

وی افزود: در مکاتبه ای که داشته ایم عنوان کرده ایم زمانی که قصد دارید شهرستانی را تاسیس کنید بهتر است قبل از آن ردیف اعتباری جدید برای این شهرستان در نظر بگیرید تا تجهیزات ، امکانات و زیرساخت های اولیه شهرستان شدن برای آن منطقه فراهم شود و سپس ارتقا پیدا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تبدیل یک بخش به شهرستان باعث ایجاد فرمانداری و بخشداری های جدیدی می شود که هنگام ایجاد و راه اندازی و استقرار نیروی انسانی در آنها اگر امکانات و اعتبارات لازم فراهم نباشد باعث بروز مشکلات زیادی می شود.

وی با بیان اینکه ریشه این مساله  در این است که تقسیمات جغرافیایی و تخصیص اعتبارات در دو سازمان مجزا انجام می شود، افزود:  از سازمان برنامه و بودجه پیگیر این هستیم که یک ردیف اعتباری را برای شهرستان های جدید تاسیس در نظر بگیرند. از طرفی طبق قانون بودجه،  خرید و احداث ساختمان های اداری جدید به جز در شهرستان های تازه تاسیس ممنوع است که در شهرستان های تازه تاسیس نیز این موضوع نیاز به اعتبار دارد که طبق قانون بودجه باید از محل فروش ساختمان های اداری همان شهرستان تامین شود این در حالی است که شهرستان های جدید التاسیس در موضوع ساختمان های اداری فقیر هستند و ساختمان مازادی  ندارند که از محل فروش آنها ساختمان فرمانداری و بخشداری  احداث شود.

موسوی ادامه داد:  آنچه در حال حاضر قادر به انجام آن بوده ایم این است که همان  ساختمان بخشداری قبلی را با اندکی تغییر و توسعه به فرمانداری تغییر دهیم . همچنین در این شهرستان ها می توان مجتمع اداری ایجاد کرد که در بودجه ۱۴۰۰برای آنها اعتباری خوبی در نظر گرفته شده است که به این شهرستان ها توصیه کرده ایم از این فرصت استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.