۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش
  • شناسه : 918
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • 246 بازدید
  • ارسال توسط :
زعفران ترشیز و چالش های فناوری و اقتصادی آن
زعفران ترشیز و چالش های فناوری و اقتصادی آن

زعفران ترشیز و چالش های فناوری و اقتصادی آن

یکی از چالشهای زعفران منطقه ترشیز و استان خراسان و به نوعی کشورمان ایران وجود مو، پُرز قالی، پُرز پتو در سرگل زعفران است. دلیل اصلی وجود این ناخالصی، پاک شدن فله‌ای است که بصورت دستی و سنتی توسط مردم در منازل و در فضای غیر استاندارد و غیر بهداشتی انجام می‌شود. پرز قالی و […]

یکی از چالشهای زعفران منطقه ترشیز و استان خراسان و به نوعی کشورمان ایران وجود مو، پُرز قالی، پُرز پتو در سرگل زعفران است.
دلیل اصلی وجود این ناخالصی، پاک شدن فله‌ای است که بصورت دستی و سنتی توسط مردم در منازل و در فضای غیر استاندارد و غیر بهداشتی انجام می‌شود.
پرز قالی و پرز پتو به دلیل داشتن مواد شیمیایی و آلوده که از محیط به خود جذب می‌کنند از قبیل اسپری‌های شیمیایی، حشره کش‌ها و آلودگی‌های دیگر باعث ایجاد آلودگی در محصول نهایی زعفران می شود.
به همین جهت میزان آلودگی از استاندارد جهانی بسیار بیشتر می‌شود و در کشورهای اروپایی قابل استفاده نبوده و با عدم خرید خریداران مواجه می‌شویم.
بنابراین محصول زعفران جهت پاکسازی و از بین بردن آلودگی به روشهای فناورانه که فعلا در انحصار اسپانیا می باشد به نصف قیمت فله جهانی از صادرکنندگان ایرانی خریداری می‌شود و شرکت‌های اسپانیایی خاصی پس از فرایند پاکسازی زعفران هارا به شرکت‌های معتبر و حرفه‌ای بسته‌بندی تحویل می‌دهند که پس از طی فرایند پیشرفته استانداردهای جهانی، محصول با ارزش شده ایران با نام شرکت‌های اسپانیایی به سراسر دنیا با قیمت بسیار بالاتر عرضه می‌شود.
در واقع میتوان گفت خالص حدود ۲۰۰ درصد ارزش افزوده خالص برای شرکت‌های اسپانیایی دارد؛ به عبارتی اگر سرگل فله از صادرکنندگان ایرانی با قیمت متوسط ۳۰ میلیون ریال خریداری کنند، همین محصول را پس از فرایند پاکسازی و بسته بندی با کسر هزینه های آن حدود ۹۰ میلیون ریال در بازارهای جهانی با نام خودشان عرضه می‌کنند.
حال سوال این است که سالها است که با چنین اتفاقی در کشورمان مواجه هستیم، اما هرگز راهکاری اصولی برای آن اندیشیده نشده؟! یا اگر اندیشیده شده چرا اجرایی نشده و اگر اجرا شده چرا موفق نشده است؟!
عوامل متعددی در این امر نقش دارند که نبود اتحادیه قوی زعفران، ضعف در مدیریت کاشت، داشت و برداشت استاندارد، وجود خرده مالکین زیاد، وجود صنعت فرآوری و بسته‌بندی ضعیف، عدم آگاهی عمومی کشاورزان و مردم از پیامدهای اقتصادی منفی ملی در نحوه عرضه نامناسب سرگل زعفران به بازار و عدم حضور فعال دانشگاه‌ها و محققین و پژوهشگران در این حوزه از مهمترین دلایل این چالش است.
برآن شدیم که نسبت به این چالش فناوری اقدام کنیم لذا از کلیه محققین و پژوهشگران دعوت کردیم که برای رفع این معضل و جداسازی این آلایندها در سر گل زعفران طرحها و ایده‌های خود را با ما به اشتراک گذارند تا شروعی برای ساخت دستگاه مورد نیاز باشد و بتوانیم محصول فله موجود در کشورمان را با ارزش بالاتری ( حدود دو برابر ) در بازار بین‌المللی به فروش برسانیم در همین راستا مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی کاشمر با تلاش عزیزان و یاری خداوند متعال با موضوع تخصصی «فناوریهای نوین بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی و دامی» در سال ۱۳۹۶ از معاونت علمی ریاست جمهوری مجوز گرفت و در اردیبهشت سال ۹۷ افتتاح شد.
موضوع چالشی زعفران توسط معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان اولین موضوع چالشی در قالب استارت آپ پیگیری شد و خوشبختانه اکثر ادارات مرتبط در شهرستان حمایت خود را اعلام کردند و درصدد رفع این مشکل برای منطقه شدند. یکی از حامیان اصلی این استارت آپ فکری، اداره جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر است که جا دارد از تلاش ها و حمایت‌های مسئولین این اداره و مدیران و کارشناسان سایر نهاد ها و ادارات و متخصصین که ما را در رفع این مشکل منطقه یاری می‌رسانند تشکر کنیم.تا کنون چندین طرح توسط محققین، مخترعین و پژوهشگران منطقه به دبیرخانه استارت آپ ارسال شده و بزودی شاهد طراحی نقشه‌ دستگاه‌های رفع مشکل با همفکری محققین و صاحبان ایده خواهیم بود و با حمایت شرکت‌های خصوصی و دولتی، استارت ساخت دستگاه طراحی شده را خواهیم زد و شاهد رونمایی از این دستگاه برای منطقه میشویم.
از کلیه عزیزانی که می‌توانند در این زمینه ما را یاری کنند دعوت می‌شود طرح‌ها و ایده‌های خود را به دبیرخانه استارت آپ فکری به آدرس: خراسان رضوی- کاشمر- بلوار آزادگان – نبش آزادگان ۷ – آموزشگاه دانش بنیان – مرکز پژوهشی فدک ارسال کنند و یا با شماره همراه ۰۹۱۵۵۱۹۳۱۷۷ مدیر اجرایی استارت آپ، یوسف جلال آبادی تماس بگیرند.
منتظر مشارکت همگانی شما عزیزان در این چالش فناوری هستیم.

نوشته های مشابه

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*