۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » پژوهش
  • شناسه : 915
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
  • 322 بازدید
  • ارسال توسط :
روستای طرق
روستای طرق

روستای طرق

روستای ییلاقی و کوهستانی طَرق که قدمتی هزار ساله دارد. زادگاه محمد بن عبدالله کاتبی شاعر و عارف و پرآوازه اواخر قرن هشتم و اوایل قرن نهم هجری قمری که متاسفانه در عصر حاضرگمنام باقیمانده است.

روستای ییلاقی و کوهستانی طَرق که قدمتی هزار ساله دارد. زادگاه محمد بن عبدالله کاتبی شاعر و عارف و پرآوازه اواخر قرن هشتم و اوایل قرن نهم هجری قمری که متاسفانه در عصر حاضرگمنام باقیمانده است.
روستای طرق دارای موقعیتی سوق الجیشی در منطقه است. از یک جهت چشمه سارها در جنوب روستای طرق سبب ایجاد تنگلهای آباد و زیبا با چشم اندازهایی زیبا از جمله کلتیسمو و بهیستو و چشمه نقره و چشمه قار و پلنگیر و جُستی و … شده است که خصوصا درختان کهن گردو با سایه ساران بلندش چشم هر رهگذری را می رباید و در کنار آن تاکستان های دیم ایجاد شده که از آنها برای مصرف انگور و نیز شیره انگور استفاده میشود.

جاذبه های گردشگری روستای طرق
این روستا از محدود روستاهای دیار ترشیز است که مناظرش به صورت کارت پستال و پوستر عرضه شده است. دیدنی ها و آداب و رسوم روستا به صورت فیلم در آمده است.
کمر قصاب
کوهی بسیار زیبا در روبروی بافت پلکانی و حاشیه رودخانه قرار دارد. علت نام گذاری این مکان این است که، حدود ۲۰۰ سال قبل مردم صبح زود که از خواب بیدار شدند با جنازه ای آویزان و صلاخی شده از کوه روبرو شدند. از اون زمان به بعد به این مکان کمر قصاب میگویند.
منطقه توریستی سردر
منطقه ای بسیار خوش آب وهوا با درختان چنار چند صد ساله و استخری بسیار زیبا در فاصله دو کیلومتری روستا واقع شده است. منطقه توریستی سردر که با آب قنات آبیاری میشود دارای استخری بزرگ ودرختان کهن چنار که در فصل تابستان تفرجگاه بکر و فوق العاده ای است.
رودخانه روستا
در داخل روستا رودخانه دایمی در جریان است که به چند نهر انشعاب میشود و باغات و گندم زارها و یونجه زار ها و …. همه یک طبیعت خاص را بوجود آورده است. خصوصا کال هاو دره های بزرگ و وسیع از جمله کال میلکو و چووستی که چشم انداز زیبایی دارد و همواره مورد توجه گردشگران بوده و هست.
درب قلعه
در زمانهای قبل به دلیل امنیت و جلوگیری از هجوم دزدان، قلعه روستا دارای درب بود و رفت وآمد از فقط از آن مکان میسر بود. ولی متاسفانه از قلعه فقط درب آن در روستا باقی مانده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*