حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

پنجشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 30 May , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 220 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 12 تعداد دیدگاهها : 2×
بن بست در کار جهادی مفهومی ندارد
۳۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
شناسه : 583
بازدید 152
1
بن بست در کار جهادی مفهومی ندارد دلیل اهمیت کارهای جهادی این است که باعث گسترش عدالت در جامعه می شود و فاصله طبقاتی بین مردم را از بین می‌برد/ کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن و موانع کوچک را بزرگ ندیدن است  و جهت را تغییر ندادن و راه شهدا را ادامه دادن و دنبال آرمان ها رفتن است
ارسال توسط : نویسنده : مه لقا سعیدی / سردبیر
پ
پ

به نقل از نشریه ماهنامه دیده بان ترشیز : فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر در مراسم اختتامیه گروه های جهادی شهرستان با بیان کرد :

۲۰ گروه جهادی منطقه محور داریم/ بن بست در کار جهادی مفهومی ندارد

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر در مراسم اختتامیه گروه های جهادی شهرستان با بیان اینکه با کار جهادی بن بست نخواهیم داشت گفت: ۲۰ گروه جهادی منطقه محور داریم که با اتکا به توانمندی‌های خود شهرستان پای کار آمدند و خالصانه خدمت می‌کنند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از کاشمر؛ مراسم اختتامیه گروه های جهادی سپاه ناحیه کاشمر در سالن سردار حاج قاسم سلیمانی واقع در صحن امامزاده سید حمزه (ع) با حضور مسئولین و جهادگران فاطمی شهرستان کاشمر برگزار شد.

 

سرهنگ علی یعقوبیان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی امامزاده شاهچراغ گفت: دشمنان اسلام بویژه آمریکای جنایتکار هرگز موفق نخواهند شد از عملی کردن توطئه‌های خود به نتیجه برسند چرا که نور اسلام خاموش نشدنی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشمر با اشاره به جایگاه و اهمیت کار جهادی بیان کرد: با کار جهادی بن بست نخواهیم داشت چرا که کار جهادی باعث پیروزی است.

وی افزود: در شهرستان کاشمر ۲۰ گروه جهادی منطقه محور داریم که با اتکا به توانمندی های خود شهرستان

پای کار آمدند و این در حالی است که در سالهای گذشته از شهرها و استان‌های دیگر برای کار جهادی به شهرستان ما می‌آمدند و خالصانه خدمت می‌کردند اما اکنون این ظرفیت را داریم که از توانمندی نیروهای بومی منطقه استفاده کنیم.

یعقوبیان بیان داشت: در بحث تهیه جهیزیه، بسته‌های معیشتی و عمران کارهای خوبی انجام شده و تلاش داریم با برنامه‌ریزی بهتر از شدت و حدت بیشتری برخوردار شود.

وی یادآور شد: هر میزان که به محرومین کمک کنیم به نظام کمک کردیم و امید داریم با همکاری و همت قرارگاه جهادی بخشی از معضلات شهرستانمان را برطرف کنیم.

گسترش عدالت در جامعه مستلزم کارهای جهادی است

 

در ادامه مراسم، حجت الاسلام علیرضا چهکندی نژاد، گفت: دلیل اهمیت کارهای جهادی این است که باعث گسترش عدالت در جامعه می شود و فاصله طبقاتی بین مردم را از بین می‌برد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کاشمر افزود: وقتی خدمات را به درب خانه انسانهای مستضعفی می‌بریم که به هر دلیلی به امکانات دسترسی ندارند یعنی در راستای از بین بردن فاصله طبقاتی گام برداشتیم.

چهکندی نژاد با بیان اینکه کارهای جهادی تمرینی است برای دوران ظهور تأکید کرد: اهمیت اردوها و رزمایش های جهادی در گسترس عدالت و بهره مندی قشر مستضعف جامعه از خدماتی است که ارائه می شود.

وی بیان داشت: ما همیشه از نفع گروه‌های جهادی به گروه هدف گفتیم اما به فرموده مقام معظم رهبری همان گونه که گروه‌های هدف نفع می‌برند مهمتر از خدمت‌رسانی مادی و معنوی خدمتی است که به خودتان انجام میدهید چون استعدادهای درونی خودتون را فعال می کنید.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کاشمر با استناد به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: استعدادها در اردوهای هجرت شکفته و از بالقوه به بالفعل تبدیل می‌شود و رشد شخصیتی انسان و تاب آوری انسان نیز زیاد می‌شود.

وی بیان کرد: اردوهای جهادی بستری است تا فرزندان دیارمان از اوضاع شهر خود باخبر شوند و از نزدیک کمبودها را بینند و

قوت ها و ضعف ها مشخص شود.

یار و بار در اردوهای جهادی مشخص می‌شود

چهکندی نزاد با بیان اینکه در اردوهای جهادی یار و بار مشخص می‌شود تبیین کرد: پشت تریبون از کار جهادی حرف زدن و صحبت کردن کار سهل و آسانی است و در این موقعیت ها مشخص می‌شود که حرف و عمل افراد همخوانی دارد یا ندارد.

وی عنوان کرد: برکت اردوهای جهادی به فرموده رهبر معظم انقلاب در این است که می‌شود قوت‌ها و ضعف‌ها را شناسایی کرد و در همین راستا قدم برداشت بویژه که گروههای جهادی، سفیران کار و تلاش و خدمت هستند و

الگو هستند برای کسانی که می گویند نمی‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کاشمر اظهار کرد: همه عرصه هایی که پیشرفت کردیم به علت روحیه جهادی است  چون در این روحیه جهادی، نتوانستن مفهومی ندارد.

وی گفت: افراد جهادی برای دیگران باید باید را عنوان نمی‌کنند بلکه برای خودشان باید را تعریف می‌کنند و این از ویژگی‌های شاخص این افراد است چرا که با عشق و ایمان به کار و خدمت به خلق خدا در این راه قدم گذاشتند.

چهکندی نژاد با بیان اینکه کاری که برای خدا باشد شکست مفهومی ندارد تشریح کرد: ویژگی دیگر گروههای جهادی، جدیت و خستگی ناپذیری و شوق به کار است و با همین روحیهT مشکلات را حل می کنند و موانع را از سر راه برمی دارند

و اهداف بلند و متعالی دارند.

 

کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن و موانع کوچک را بزرگ ندیدن

 

وی ادامه داد: به فرموده رهبر انقلاب کار جهادی یعنی از موانع عبور کردن و موانع کوچک را بزرگ ندیدن است  و جهت را تغییر ندادن و راه شهدا را ادامه دادن و دنبال آرمان ها رفتن است.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه کاشمر با بیان اینکه آرمان ما تمدن اسلامی است یادآور شد: همه محرومیت‌ها و استضعافی که بشریت در روی زمین می کشند از آمریکا است و به فرموده امام خمینی (ره)، آمریکا دشمن شماره یک مردم محروم و مستضعف جهان است و براى سیطره سیاسى و اقتصادى و فرهنگى و نظامى خویش بر جهان زیر سلطه، از هیچ جنایتى خوددارى نمى‌‏نماید.

در ادامه سرهنگ رسول نجار با بیان اینکه هدف از ایجاد بسیج سازندگی به فرمان امام خمینی (ره) رفع محرومیت است و افتخار همه عزیزان در بسیج سازندگی همین است گفت: رزمایش جهادگران فاطمی سه، از ۱۰ تا ۱۹ مرداد در سه منطقه شهرستان کاشمر خدمات رسانی خوبی همراه با اخلاص انجام داد.

مسئول قرارگاه جهادی محسنین ناحیه مقاومت بسیج کاشمر افزود: گروههای جهادی در پنج عرصه خدمات بسیار خوبی ارائه دادند و یکی از مناطق، منطقه شهید نیازمند بود که منطقه کم برخوردار است و بیش از ۱۶۰ نفر مراجعه کننده داشتیم که خدمات دریافت کردند.

وی بیان داشت: در دو روستای عارف آباد و فرگ در عرصه عمرانی و تکمیل بنا، گروههای جهادی ما خدمت کردند و در بهسازی مدارس نیز در پنج مدرسه شهرستان، خدمات لازم ارائه شده است.

نجار ضمن تقدیر از همکاری ادارت و نهادهایی که گروههای جهاید را یاری دادند یادآور شد: امید داریم این همکاری یش از پیش متحدتر و منسجم تر تداوم داشته باشد و همچنان شاهد ارائه خدمات شایسته به مردم شهرمان باشیم.

 

در پایان مراسم از جهادگران فاطمی در عرصه‌های مختلف تقدیر و تجلیل شد.

نویسنده / سردبیر : مه لقا سعیدی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.